Gyűjthető termések
Kétségtelenül benne vagyunk az őszben. Hosszabbak az éjszakák, hűvösek a reggelek, a meleg ruhák is lassan előkerülnek. A virágkötészetet kedvelők azonban most húzhatnak bakancsot vagy túracipőt és indulás a közeli erdőkbe, rétekre, patakhoz, vagy csak le a parkba, ugyanis a szárazkötészethez ilyenkor lehet a legtöbb száraz termést begyűjteni.
Tobozok, makkok, gesztenye, csipkebogyó, dió, mácsonya, nád, gyékény buzogány, fűfélék, levelek, kagylók, kavicsok... és még rengeteg, felsorolhatatlan szépség a természet kincsesládájából.
Pár dologra azonban figyeljünk oda:
- az egyes növényi részeket (pl.: csipkebogyó, berkenye) úgy szedjük le, hogy az élő növényben ne tegyünk kárt!
- ne szedjünk, vagy gyűjtsünk be védett növényeket, növényi részeket (pl.: árvalányhaj)!
- természetvédelmi területen, botanikus kertben, nemzeti parkban TILOS mindenféle növény gyűjtése.
- ne gyűjtsünk mérgező növényt vagy növényi részeket (pl.: a csattanó maszlag száraz toktermése valóban szép, de magja igen mérgező)!!!
Még egy jó tanács: Ha begyűjtöttük a szép egészséges, kártevőktől, betegségektől mentes terméseket, a legjobb ha papírdobozokban, külön becsomagolva, fénytől mentes száraz helyen tároljuk. 3-4 havonta azért érdemes átnézni őket, mert a molyok előszeretettel költöznek bele ezekbe a dobozokba! Kattints arra a képre, amelyiket nagyobb méretben szeretnél megnézni!
|